Biserica Studenților
Sfântul Ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirei Lichiei și
Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan
17 – 24 martie 2024
Toate slujbele care vor avea loc în Biserică vor fi transmise online, pe Radio ASCOR.
Catehezele vor fi transmise prin intermediul Radio ASCOR (întrebările se pot trimite și online, la emailul [email protected])
† Duminică 17 martie
06:00 Utrenia (și spovedanie conform listei)
09:00 Sf. Liturghie
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
17:15 Acatistul Sf. Serafim de Sarov
17:40 Ceasul IX
18:00 Vecernia iertării
20:30 Rugăciunea de seară (Canonul Învierii)
Luni 18 martie
08:15 Rugăciunea de dimineață (canon de rugăciune către Maica Domnului)
08:40 Ceasul I
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
17:40 Ceasul IX
18:00 Sfântul Maslu (și spovedanie conform listei)
19:40 Canonul cel Mare al Sf. Andrei Criteanul (partea I)
Marți 19 martie
08:15 Rugăciunea de dimineață (canon de rugăciune către Maica Domnului)
08:40 Ceasul I
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
16:30 Canonul cel Mare al Sf. Andrei Criteanul (partea a II-a)
20:30 Rugăciunea de seară (Paraclisul Sf. Ioan Botezătorul)
Miercuri 20 martie
08:15 Rugăciunea de dimineață (canon de rugăciune către Maica Domnului)
08:40 Ceasul I
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
17:00 Sf. Liturghie a Darurilor mai înainte sfințite (spovedanie conform listei)
18:45 Canonul cel Mare al Sf. Andrei Criteanul (partea a III-a)
Joi 21 martie
08:15 Rugăciunea de dimineață(canon de rugăciune către Maica Domnului)
08:40 Ceasul I
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
17:00 Canonul cel Mare al Sf. Andrei Criteanul (partea a IV)
20:00 Seară duhovnicească – invitat ÎPS Andrei Andreicuț, în Aula Facultății de Teologie
20:30 Rugăciunea de seară (Paraclisul Sf. Ier. Nicolae)
Vineri 22 martie
08:15 Rugăciunea de dimineață (canon de rugăciune către Maica Domnului)
08:40 Ceasul I
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
18:00 Ceasul IX
20:30 Rugăciunea de seară (Canon de pocăință către Mântuitorul nostru Iisus Hristos)
Sâmbătă 23 martie
06:00 Utrenia (și spovedanie conform listei)
09:00 Sf. Liturghie
11:00 Vernisajul expoziției de icoane – OGLINDIRI – la demisolul Bisericii studenților
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
17:30 Parastas
18:00 Vecernie și Pavecerniță (și spovedanie conform listei)
20:30 Rugăciunea de seară (Canonul Sfinților Martiri și Mărturisitori)
† Duminică 24 martie
06:00 Utrenia (și spovedanie conform listei)
09:00 Sf. Liturghie
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
17:15 Acatistul Sf. Serafim de Sarov
17:40 Ceasul IX
18:00 Vecernie cu litie pentru Buna Vestire (și spovedanie conform listei)
19:00 Discuții (cateheză la Evanghelia după Marcu)
20:30 Rugăciunea de seară (Acatistul Bunei Vestiri)