Biserica Studenților

Sfântul Ierarh Nicolae, Arhiepiscopul Mirei Lichiei și

Sfântul Apostol și Evanghelist Ioan

16 – 23 iunie 2024

    Toate slujbele care vor avea loc în Biserică vor fi transmise online, pe Radio ASCOR.

    Catehezele vor fi transmise prin intermediul Radio ASCOR (întrebările se pot trimite și online, la emailul [email protected])

† Duminică 16 iunie

06:00 Utrenia (și spovedanie conform listei)
09:00 Sf. Liturghie
15:00
Ceasul VI
17:15 Acatitul Sf. Serafim de Sarov 
17:40
Ceasul IX
18:00 Vecernia
(și spovedanie conform listei)
19:00 Discuții (catehază la Evanghelia după Marcu)
20:30 Rugăciunea de seară
(Canonul Învierii)

Luni 17 iunie

08:15 Rugăciunea de dimineață (canon de rugăciune către Maica Domnului)
08:40
Ceasul I
12:00 Ceasul III
15:00 Ceasul VI
17:40
Ceasul IX 
18:00 Sf. Maslu
(și spovedanie conform listei)
20:30
Rugăciunea de seară

Marți 18 iunie

04:30 Utrenia (și spovedanie conform listei)
06:00 Sf. Liturghie

09:00
Ceasul I

12:00 Ceasul III
15:00
Ceasul VI
17:40
Ceasul IX
18:00 Vecernie
(și spovedanie conform listei) 
19:00 Discuții (cateheză la Facere)

20:30 Rugăciunea de seară

Miercuri 19 iunie

08:15 Rugăciunea de dimineață (Canon de rugăciune către Maica Domnului) 
08:40
Ceasul I

12:00 Ceasul III
15:00
Ceasul VI
17:40
Ceasul IX
18:00 Paraclisul Maicii Domnului Panthanassa

19:00 Discuții (cateheză la Faptele Apostolilor)
20:30 Rugăciunea de seară

Joi 20 iunie

04:30 Utrenia (și spovedanie conform listei) 
06:00
Sf. Liturghie

09:00 Ceasul I 
12:00
Ceasul III
15:00
Ceasul VI
18:00
Ceasul IX 
20:30 Rugăciunea de seară

Vineri 21 iunie

08:15 Rugăciunea de dimineață (Canon de rugăciune către Maica Domnului)
08:40 Ceasul I
12:00 Ceasul III 
15:00
Ceasul VI 
18:00
Ceasul IX
20:30 Rugăciunea de seară
 

Sâmbătă 22 iunie – Moșii de vară

06:00 Utrenia (și spovedanie conform listei)
08:00 Sf. Liturghie 
09:30 Parastas

12:00 Ceasul III
15:00
Ceasul VI
17:40
Ceasul IX
18:00 Vecernie și Pavecerniță (și spovedanie conform listei)
20:30 Rugăciunea de seară

† Duminică 23 iunie – Pogorârea Sfântului Duh (Rusaliile)

06:00 Utrenia (și spovedanie conform listei)
09:00 Sf. Liturghie

12:00
Ceasul III
15:00
Ceasul VI 
17:15 Acatistul Sf. Serafim de Sarov
17:40
Ceasul IX
18:00 Vecernia
plecării genunchilor – la catedrală
20:30 Rugăciunea de seară (Canonul Învierii)