Programul Sfintelor Slujbe

PROGRAMUL SFINTELOR SLUJBE

Biserica Studentilor,  Sfinții Ioan Teologul și Nicolae Arhiepiscopul Mirelor Lichiei, Cluj-Napoca  

20 – 27 aprilie

 

Duminică                             - 20 aprilieÎnvierea Domnului

00:00                  Utrenia

01:45                  Dumnezeiasca Liturghie

16:00                  Vecernia

 

Luni                               21 aprilie

06:00                  Spovedanie

07:00                  Utrenia

09:00                  Dumnezeiasca Liturghie

18:00                  Vecernia

 

Marți                             - 22 aprilie

06:00                  Spovedanie

07:00                  Utrenia

09:00                  Dumnezeiasca Liturghie

18:00                  Vecernia

 

Miercuri                      23 aprilie          - Sfântul Mare Mucenic Georghe

06:00                  Spovedanie

07:00                  Utrenia

09:00                  Dumnezeiasca Liturghie

 

Joi                                 24 aprilie

                             -Sinnții Ierarhi Mărturisitori Ilie Iorest și Sava

                                    -Sfântul Ierarh Simeon Ștefan

                                    -Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul din Maramureș

                                    -Sfinții Mucenici Pasicrat și Valentin

                                    -Sfânta Cuvioasa Elisabeta

18:00                  Vecernia

 

Vineri                           25 aprilieIzvorul Tămăduirii

                                    -Sfântul Cuvios Vasile de la Poiana Mărului

06:00                  Spovedanie

07:00                  Utrenia

09:00                  Dumnezeiasca Liturghie

 

Sâmbătă                         - 26 aprilie

            -Sfinții Mucenici din Dobrogea (Axiopolis/Cernavoda) Chiril, Chindeu și Tasie

05:00                  Spovedanie

06:00                  Utrenia

08:00                  Dumnezeiasca Liturghie

18:00                  Vecernia

 

Duminică (a 2-a după Paști)      27 aprilie

05:00                  Spovedanie

07:00                  Utrenia

09:00                  Dumnezeiasca Liturghie

18:00                  Vecernia      (Sfinții Mucenici Cvintilian, Maxim și Dada din Ozovia)

Leave a Reply